Czytam sobie – poziom 1 / Harperkids
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania dla dzieci 5-7lat.
Poziom 1 - SKŁADAM SŁOWA
- 150-200 wyrazów w tekście
- krótkie zdania
- 23 podstawowe głoski w tekście czytanym
- ćwiczenia głoskowania
Do wyboru książeczki:
- Franek i miotła motorowa - Psotny Franek powraca! Tym razem towarzyszy mu tajemniczy warkot. Co tak warczy i co wymyślił Franek, dowiecie się z książki.
- Chrapka na apkę - Książka, która pomoże dzieciom zrozumieć, że telefony, tablety i kryjący się w nich świat aplikacji, czy gier nie zawsze są aż tak atrakcyjne jak ulubione emotikonki głównej bohaterki Mai. Historia z jej udziałem sprawi, że dzieci będą pamiętać, że Internet najlepiej poznawać w towarzystwie starszej osoby.
- Figle w fokarium. O fokach z Helu - „Figle w fokarium” to historyjka o wizycie dwójki dzieci w helskim fokarium. Poznajemy foki i ich opiekunów, dowiadujemy się co nieco o życiu i zwyczajach tych morskich ssaków. Znakomite ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło oddają realia tego jedynego w swoim rodzaju miejsca. Zachęcamy do odwiedzin!
- Historie spod podłogi. Dom - Kudełek to bardzo wesoły i rezolutny kłębek kurzu, który mieszka samotnie pod podłogą u pani Cecylii. Jego życie zmienia się, kiedy do jego norki wprowadza się Grubelek. Odtąd nic już nie jest takie samo. „Dom” to pierwsza część „Historii spod podłogi”. To opowieści o przyjaźni i wspólnym przeżywaniu drobnych codziennych radości.
- Marta i zagadkowy pojazd - Kolejna przygoda Marty z Ib. Tym razem dziewczynka odkrywa tajemniczy pojazd w pracowni wujka naukowca…
- Po co wieje wiatr - Książka dla dzieci zainteresowanych nauką i przyrodą. Kinga dostaje kolorowy balon. Szczęście dziewczynki nie trwa długo. Silny wiatr porywa zabawkę i unosi ją bardzo wysoko. Zła i zmartwiona skarży się starszemu bratu i pyta po co w ogóle wiatr wieje? Przecież bez niego byłoby dużo lepiej. Antek opowiada jej o energii pozyskiwanej dzięki wiatrowi i jej zaletach. Wiatr pomaga również żeglarzom, usypuje wydmy i sprawia, że pranie szybciej schnie. Bez niego niemożliwe byłoby też puszczanie latawców. Może przy odrobinie szczęścia nawet zwróci dziewczynce balon? Tekstowi Rafała Witka towarzyszą ciepłe ilustracje Aleksandry Krzanowskiej. Pozycja z podserii EKO.
- Samotny banan - Książka dla dzieci utrzymana w duchu zero waste. W pudełku na straganie leży samotny banan. Jego skórka jest już pokryta ciemnymi kropkami. Dlatego nikt nie chce go kupić. A przecież to nadal dobry, zdrowy, słodki owoc. Wie o tym Nadia. Z banana w kropki można zrobić placki, lody, krem. Można zjeść go z jogurtem. Wyrzucenie go byłoby strasznym marnotrawstwem! Banan ląduje więc w materiałowej torbie. Ale rodzina Nadii robi dużo więcej, żeby dbać o środowisko.
- Sekret ponurego zamku - Jedyna lokatorka ponurego zamku Ponura Dama wyje całymi nocami… Na szczęście (dla nas i dla niej) pojawia się kilkuletni Kuba z kuferkiem, którego zawartość rozwesela lokatorkę zamku po wsze czasy.
- Wakacje Adelki - Maj pachnie magnoliami, konwaliami i plackiem z rabarbarem. To czas, w którym Adelka robi wakacyjne plany. Jak będzie wyglądać lato, gdy do dziewczynki dołączy czworonożny przyjaciel?
- Zagraj to, Fryderyku! - „Zagraj to, Fryderyku!” – zachęcała mama. „Zagraj to, Fryderyku!” – wołała publiczność. Więc Fryderyk grał! Grał jedne z najpiękniejszych melodii, jakie zna świat…
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.